• Polski - Polish
  • Angielski - English

Partnerzy wspierający

Muzycy

Orkiestra jest i być musi tworem ściśle hierarchicznym. I jako taka stanowi odbicie społeczeństwa.

Na samym szczycie stoi Generalny Dyrektor Muzyczny, dalej pierwsze skrzypce, potem pierwsze drugie skrzypce, dalej reszta pierwszych i drugich skrzypiec, altówki, wiolonczele, flety, oboje, klarnety, fagoty, instrumenty blaszane, kontrabasy i na samym końcu kotły.

Strona ta stanowi prezentacje muzyków Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego, którzy w historii orkiestry wywarli wpływ swą pracowitością, profesjonalizmem, walorami ludzkimi, zaangażowaniem oraz kulturą osobistą na jakość pracy w orkiestrze -na jej oblicze .

Jednocześnie odbierając dzięki pracy w tej orkiestrze tak ważne doświadczenie jak praktyczny warsztat pracy – umiejętności i kompetencje , estetyki, zachowań scenicznych, – ale także wielkiego obycia z różnymi scenami i miejscami koncertowymi , osobistościami świata kultury, nauki, medycyny, polityki, hierarchii różnych kościołów i wyznań, biznesu, finansów, ekonomi etc. poprzez praktykę dziesiątków koncertów – kameralnych i symfonicznych – w Polsce, Europie i na świecie.

Jednocześnie poprzez tę prezentacje zostaje pokazany wkład Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "Sonata" Im. Bogumiła Łepeckiego w tworzenie krwioobiegu kultury muzycznej w Polsce opartego o wielowymiarową praktykę kultury pracy w orkiestrze na przełomie ostatniego trzydziestolecia którego istotą i fundamentem było i jest kształcenie muzyków w celu doprowadzeniach ich do państwowych instytucji muzycznych czy jako pedagogów praktyków czy profesjonalnych muzyków wykonawców wprowadzając ich na najwyższym poziom profesjonalizmu etycznego i zawodowego.

Z prowadzonej od ponad dwudziestu lat statystyki dokonań w tej dziedzinie wynika iz kilkadziesiąt osób z grona kilkuset jakie odebrały szkołę praktyki w orkiestrze symfonicznej i kameralnej zasiliło swym profesjonalizmem czołowe instytucje muzyczne w Polsce czy to charakterze poważnym czy rozrywkowym czy też utworzyły własne przedsięwzięcia muzyczne.

Zatem Warszawska Orkiestra Symfoniczna "Sonata" Im. Bogumiła Łepeckiego spełnia nie tylko misję popularyzacyjną kultury muzycznej w Polsce ale równie mocno walor edukacyjny w wymiarze ogólnopolskim.

 

Partnerzy medialni

Radio Wnet

MEGRAF

Świat Elit

Baron Media

Przegląd Przemysłowy i Gospodarczy

Kurier365.pl

Plus Biznesu

Businessman Institute

Gość Niedzielny

Niedziela

Warsaw Voice

Businessman.pl

Polska The Times

MulitiPrint.pl

Polska Zbrojna

25 lat TVP Polonia

Radio Warszawa

Newsletter

Chcesz być powiadamiany o nowościach? Zamów newsletter.

Logowanie Orkiestry