Portal informacyjny Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej im. Bogumiła Łepeckiego

SONATOR

Honorowi „Sonatorzy”

Jego Świątobliwość umiłowany Ojciec Święty Jan Paweł II

Tytuł i statuetkę honorowego „Sonatora” Jego Świątobliwości Janowi Pawłowi II wręczył osobiście prezes Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „Sonata” im. Bogumiła Łepeckiego - syn założyciela Jacek Łepecki, dnia 5 września 2001 r. w Watykanie.
Image
Śp. Zdzisław J. Peszkowski
Śp. Zdzisław J. PeszkowskiKapelan pomordowanych na wschodzie
Śp. Tadeusz Uszyński
Śp. Tadeusz UszyńskiPłk. ks. prałat
Robert Lipka
Robert Lipkab. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej RP / 1997 - 2001 /
Jacek Weiss
Jacek Weissb. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Sztuki RP / 1997 - 2001 /
Andrzej Kozakiewic
Andrzej Kozakiewicb. Minister Stanu w Kancelarii Prezydenta RP / 1990 - 1995 /
Tadeusz Donocik
Tadeusz DonocikPodsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki RP / 1997 - 2001 /
Maciej Klimczak
Maciej Klimczakb. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury RP
Śp. Marek Kaczorowski
Śp. Marek KaczorowskiPrezes Casinos Poland Sp. z o.o / 1992 - 2001 /
Prof. dr hab. Marek Konopczyński
Prof. dr hab. Marek KonopczyńskiRektor Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie - Pedagogium
Maciej Grelowski
Maciej GrelowskiPrezes Orbis Spółka Akcyjna / 1990 - 2004 /
Prof. dr hab. Marek Kwiatkowski
Prof. dr hab. Marek KwiatkowskiDyrektor Łazienek Królewskich
Tomasz Wołek
Tomasz WołekRedaktor naczelny Dziennika “Życie”
Andrzej Lipko
Andrzej LipkoPrezes PGNiG / 1998 - 2001 /
Grzegorz Zawistowski
Grzegorz ZawistowskiBurmistrz Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy / 2011 /
gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk
gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt MierczykRektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego / 2012 /
Marian Rybak
Marian RybakPrezes Zarządu Grupy Azoty Puławy S.A.

Wypowiedź Ministra Tadeusza Donocika w trakcie odbierania statuetki Honorowego "Sonatora"

TEATR STANISŁAWOWSKI-ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE - WARSZAWA - 1998 ROK

Dostojni Jubilaci! To nie przypadek, że akurat przedstawiciel resortu gospodarki jest obecny. Ponieważ to co państwo czynicie dla kultury wzmacnia gospodarkę. Szkoda, że gospodarka nie jest w stanie jeszcze na dzisiaj w pełni odwdzięczyć się i wesprzeć to co czynicie. Pozwolą Państwo, że podzielę się taką refleksją. Tak nadzwyczajna sytuacja, że z kilku powodów nawet ludzie z gospodarki mogą być wzruszeni.

Po pierwsze dlatego, że po raz kolejny piękno, które państwo sobą i swoim poziomem artystycznym reprezentujecie, po drugie dlatego, że jest to przykład jak rodzina potrafi stworzyć coś nieprzemijającego, coś wspaniałego, po trzecie - sytuacja niecodzienna, ponieważ na ogół to na Jubileusz przychodzi się z prezentem, a jesteśmy świadkami Jubileuszu gdzie goście są obdarowani. Czyli te 15 lat dawania innym wzruszeń, przeżyć, również tutaj, w tej uroczystości podkreślacie państwo przydzielając osobom te statuetki. Bardzo serdecznie za to chciałem podziękować i jestem przekonany, że w ten sposób zyskujecie państwo osoby, nie tylko ich sympatię, ale również zobowiązując ich do tego, ażeby "Sonata" nigdy nie zginęła.

Wypowiedź Księdza Zdzisława J. Peszkowskiego w trakcie odbierania statuetki Honorowego "Sonatora"

TEATR STANISŁAWOWSKI-ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE - WARSZAWA - 1998 ROK

Ale mi się udało! Bardzo wysoko sobie to cenię i od pierwszego razu, kiedy was posłyszałem, jeszcze do tego młodych, to doszedłem do przekonania, że jeszcze Warszawa nie zginęła, że jeszcze będzie mocna i ciekawa, i po prostu "Sonata" jest potrzebna Warszawie, i nam wszystkim żeby uradować serca. Z całego serca - dziękuję.

Wypowiedź po ceremonii wręczania statuetek

Moi kochani! Ja prasie powiem co przeżyłem dzisiaj, wtedy się dowiecie o moich uczuciach i wdzięczności, i serdeczności. Ale jakoś ogromnie czuję potrzebę tego, żebyśmy dzisiejszą naszą uroczystość, bardzo znamienną, zakończyli modlitwą i chciałbym w tej modlitwie podziękować Dobremu Bogu za was, za każdego z was który tutaj jest, i za upór twój, i twoją moc, że tyle lat trwałeś mimo wszystkich trudności. Za serce mnie chwyta to, że jest syn, który nie chce żeby dzieło ojca zostało w jakiś sposób zagubione w tej huśtawce w jakiej my jesteśmy, żyjemy teraz, i to też jest mój ukłon najserdeczniejszy. Kiedy was pierwszy raz słyszałem, a później kiedyśmy razem rozmawiali, to rozmowa z tobą, taki mniejszy jubilacie, to była dla mnie ogromna pociecha, że w tym rozgardiaszu, w którym żyjemy, że jest ktoś co chce, co dba i nie ma wcale ochoty mimo trudności z tego zrezygnować.

Więc dzisiejszy wieczór jest bardziej dla mnie ważny jako podniesienie na duchu aniżeli wiele innych wieczorów, mniej takich udanych. Więc proszę Dobrego Boga, może wstaniecie wszyscy i powiemy, podziękujemy Dobremu Bogu za to wszystko co mogliśmy dzisiaj przeżyć, i z nadzieją, że będzie wasza praca kontynuowana, a my będziemy rozumieli, że ona jest ważna. I dar, który ja przywiozę tobie, teraz jadę na Jasną Górę, na dzień modlitw za tych, którzy zginęli, którzy zwłaszcza na tej Golgocie Wschodu oddali swoje życie i gdzie nie ma miejsca, gdzie ktoś się pochyli, zapali świeczkę, my musimy to zgarnąć modlitwą. Dlatego w dniu 1 i 2 będę na Jasnej Górze.

Więc Panie Jezu, dziękuję Ci za to wszystko. Matko Najświętsza, bo też ku Twojej czci pieśń była, to Ci powiemy: "Zdrowaś Maryjo......" A ja mam jeszcze jedną prośbę do was. Kiedy przy najbliższej okazji pojedziecie do Watykanu, to zabieżcie Ojcu Świętemu i powiedzcie, że takiego "Sonatora" to drugiego na świecie nie ma, i to będzie wasz krzyk radości i czci dla Niego. Niech Dobry Bóg wam błogosławi.

Pan Andrzej Lipko - Prezes Zarządu Polskiego Górnictwa i Gazownictwa / 1998 - 2001 /

WARSZAWA 13 LISTOPADA 2001 R. - MUZEUM KOLEKCJI IM. JANA PAWŁA II PODCZAS KONCERTU SYMFONICZNEGO W NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI RP KTÓREMU HONOROWO PATRONOWAŁ VICE PREZES RADY MINISTRÓW - PAN JANUSZ STEINHOFF.

Panie Premierze,

Panie ministrze,

Panowie Prezesi koncernów gazowych w Europie,

Szanowni Państwo,

Otrzymanie w narodowy dzień niepodległości RP w obecności tak zacnego grona Tytułu i statuetki Honorowego Sonatora jest dla mnie zaszczytem i przyjmuje ten tytuł z ogromną satysfakcją.

Po pierwsze dlatego ze Spółka skarbu państwa jakim jest PGNiG wspiera działania kulturotwórcze Orkiestry na rzecz kultury polskiej, po drugie odwołując się do greckiego mędrca Hipokratesa iż

Ars longa, vita brevis – sztuka dłuższa niż ludzkie życie. I po trzecie iż Inicjatywa Firm Rodzinnych a taką jest Warszawska Orkiestra Symfoniczna „SONATA" to przykład iż Kultura narodowa tworzona współcześnie przez Ojca i syna może tak znakomicie służyć nie tracąc nic z wartości na arenie międzynarodowej Polskiej gospodarce. I za to wszystko z serca bardzo dziękuje Panu Bogumiłowi i Jackowi Łepeckim.

Pan prof. dr hab. Marek Kwiatkowski - Honorowy Obywatel m.st. Warszawy

TEATR STANISŁAWOWSKI ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE WARSZAWA 1998 ROK PODCZAS GALI JUBILEUSZOWEJ 55 LAT PRACY TWÓRCZEJ BOGUMIŁA ŁEPECKIEGO, 15 LAT ISTNIENIA ORKIESTRY, 10 LAT PRACY MANAGERSKIEJ DYREKTORA GENERALNEGO JACKA ŁEPECKIEGO, KTÓREMU HONOROWO PATRONOWAŁ JEGO EMINENCJA KS. KARD. JÓZEF GLEMP PRYMAS POLSKI.

Pan Robert Lipka - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej RP / 1997-2001 /

MINISTERSTWO OBRONY NARODOWEJ RP - WARSZAWA - GABINET MINISTRA - 11.02.1999 R.

Przyjmując tytuł i statuetkę Honorowego Sonatora jestem prawdziwie zaszczycony.

Oto bowiem Ojciec i syn strzegąc tradycji narodowych i tworząc współcześnie kulturę polską poprzez tak znakomitą formę jaką jest muzyka język zrozumiały przez cały świat a jednocześnie kultywując tradycje oręża polskiego dając wzór współpracy organizacji pozarządowej z resortem obrony narodowej RP jeszcze znajduje pomysł aby wesprzeć duchowo ministra Obrony narodowej RP.

Za to dobro, i piękno waszej pracy , potrzebnej w odradzającej się Polsce z głębi duszy bardzo dziękuje.

Prof. dr hab. Marek Konopczyński - Rektor Wyższej Szkoły Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie - Pedagogium

TEATR STANISŁAWOWSKI ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE WARSZAWA 1998 ROK. PODCZAS GALI JUBILEUSZOWEJ 55 LAT PRACY TWÓRCZEJ BOGUMIŁA ŁEPECKIEGO, 15 LAT ISTNIENIA ORKIESTRY, 10 LAT PRACY MANAGERSKIEJ JACKA ŁEPECKIEGO KTÓREMU HONOROWO PATRONOWAŁ JEGO EMINENCJA KS. KARD. JÓZEF GLEMP PRYMAS POLSKI.

Dziękując za to zaszczytne wyróżnienie, które stanowi dla mnie ważną wartość o charakterze symbolicznym dokumentują panowie Bogumił i Jacek Łepeccy iż w znakomity sposób potrafią włączyć ludzi nauki do współpracy na rzecz kultury polskiej. Ja to zaproszenie przyjąłem wiele lat temu i dlatego cieszę się iż dzisiaj razem z Państwem mogę obchodzić ten wspaniały jubileusz pana Bogumiła, Orkiestry i Pana Jacka. Jeszcze raz proszę przyjąć moje podziękowania.

Grzegorz Zawistowski - Burmistrz Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

15 SIERPNIA 2011 R. - WARSZAWA - KOŚCIÓŁ P.W. WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO PODCZAS KONCERTU W ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - BITWY WARSZAWSKIEJ - „CUDU NAD WISŁĄ”

Odbierając tytuł i statuetkę Honorowego Sonatora i dołączając do tak zacnego grona Honorowych Sonatorów odczuwam radość iż jako samorządowiec m.st. Warszawy moimi działaniami mogłem wesprzeć rozwój Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej"SONATA"im. Bogumiła Łepeckiego która od ponad ćwierć wieku tak pięknie służy swą sztuką i postawą miastu Stołecznemu Warszawa. Za ten piękny gest pamięci bardzo serdecznie dziękuje.

Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk

WOJSKOWA AKADEMIA TECHNICZNA IM. JAROSŁAWA DABROWSKIEGO - 29 LISTOPADA 2012, SALA WIDOWISKOWO-KINOWA KLUBU WAT

Rektor-komendant gen. bryg. prof. dr hab. inż. Zygmunt Mierczyk, odbierając statuetkę i tytuł honorowego Sonatora powiedział: Dziękując panu Dyrektorowi Jackowi Łepeckiemu za to zaszczytne wyróżnienie, które stanowi dla mnie bardzo ważną wartość, cieszę się, iż mogę dołączyć do tak zacnego grona wybitnych postaci życia naszego kraju jaki tworzą HONOROWI SONATORZY ORKIESTRY SONATA.

Prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy S.A. Marian Rybak

31 MAJA 2015 KOŚCIÓŁ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W PUŁAWACH

SOCIAL MEDIA

Image
Image
Image
Image
Image
Image

NEWSLETTER

Klikając przycisk „Zapisz” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od Fundacji Orkiestry newsletterów dotyczących działalności.
W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji, klikając w link w stopce otrzymanego newslettera.

Image

05-230 Kobyłka
ul.Marii Skłodowskiej-Curie 3A

Fundacja
Warszawska Orkiestra Symfoniczna
„SONATA”
im. Bogumiła Łepeckiego

KRS: 0000297702
NIP: 1132716670
REGON: 141377675WBS
Nr. rachunku bankowego
85 8015 0004 0062 8901 2045 0001

2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

Tworzenie stron internetowych Pedros.com.pl

Image

Partnerami  Budowy Strony Internetowej
 Fundacji Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „SONATA” im. Bogumiła Łepeckiego

Image

Portal informacyjny Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej im. Bogumiła Łepeckiego