Portal informacyjny Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej im. Bogumiła Łepeckiego

Historia

U podstaw powstania tego przedsięwzięcia kulturalnego było i jest to aby stworzyć podmiot kulturalny w Polsce – inicjatywę rodzinną ,pokoleniową aby swym zasięgiem promieniowała na wszystkie dziedziny życia budując i odradzając ducha człowieka i społeczeństwa.

Kultura jest wyrazem człowieka.
Jest potwierdzeniem jego człowieczeństwa.
To człowiek ją tworzy i człowiek tworzy przez nią samego siebie,
człowiek tworzy siebie przez kulturę wewnętrznym wysiłkiem ducha: myśli, woli i serca.


I równocześnie tworzy kulturę we wspólnocie z innymi.
Kultura jest wyrazem międzyludzkiej komunikacji współmyślenia i współdziałania.
Powstaje on w służbie wspólnego dobra i staje się podstawowym dobrem ludzkich wspólnot.


Kultura jest przede wszystkim dobrem wspólnym narodu.
Kultura polska jest dobrem, na którym opiera się życie duchowe Polaków.
Ona wyodrębnia nas, Polaków, jako naród, ona stanowi o nas przez cały ciąg naszych dziejów,
stanowi bardziej niż siła materialna, bardziej niż granice polityczne.


 Święty Jan Paweł II 

Warszawska Orkiestra Symfoniczna
"SONATA"
im. Bogumiła Łepeckiego
 

1984 - Rozpoczęła działalność jako Warszawska Orkiestra Dziecięca „SONATA” w Warszawie. Powołana do życia przez Bogumiła Łepeckiego który był jej dyrygentem i pedagogiem i zarazem aranżerem jej repertuaru.

1988 roku na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Młodzieży szkolnej w Filharmonii Kieleckiej zdobyła I nagrodę „Złotą Jodłę”

1989 roku na zaproszenie Twórcy SONATY Pana Bogumiła Łepeckiego Dyrektorem Generalnym Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „SONATA” zostaje   Jacek Łepecki syn Twórcy Orkiestry .

1989-91 odbyła podróże zagraniczne do Francji, Belgii i Szwecji, łącznie wykonując blisko 70 koncertów m.in. w bazylice Piusa X w Lourdes dla 25 tysięcy pielgrzymów przybyłych z całego świata czy też w Kościele Katedralnym Św. Magdaleny w Paryżu. Odniosła wspaniały sukces na Festiwalu LES 7-EMES ORCHESTRADES EUROPEENNES - BRIEVE który realizowany był pod patronatem Prezydenta Francji.

1990- Koncertowała budząc zainteresowanie w Warszawie na Mazowszu i w Polsce czego efektem było zaproszenie przez Panią Marię Fołtyn do grona najwybitniejszych Polskich artystów na XXIX Międzynarodowy Festiwal im. Stanisława Moniuszki.

1991 roku orkiestrę zreorganizowano w mały zespół symfoniczny, który zrealizował w latach 1991-93, trzy tournee po Niemczech odnosząc sukcesy, których dowodem były znakomite recenzje tamtejszej prasy.Prymariuszem orkiestry był wówczas Mariusz Patyra najwybitniejszy polski skrzypek młodego pokolenia, jedyny Polak w historii, który zwyciężył na Konkursie Skrzypcowym im. Niccolo Paganiniego w Genui.

Dla  swojej malej ojczyzny Mazowsza i jej mieszkańców „Sonata” zrealizowała ponad 100  koncertów symfonicznych i kameralnych wypełniając mapę Mazowsza m.in. takimi miastami jak : Góra Kalwaria, Lesznowola, Józefów, Szydłowiec, Piastów, Ciechanów, Anin, Tłuszcz, Ożarów Mazowiecki, Karczew, Ostrołęka, Radom, Tarczyn, Grójec, Mińsk Mazowiecki, Przasnysz, Ząbki, Wołomin, Kobyłka, Nowy Dwór Mazowiecki, Płock, Rawa Mazowiecka, Radzymin, Modlin, Wyszków ,Legionowo, Gostynin, Siedlce ,Pęcice, Zegrze, Wesoła, Anin, Kazuń , Chrzęsne, Rembertów,Helenów, Kobyłka, Wołomin,

1995 – 2012  była zapraszana do uświetniania uroczystości rangi państwowej także w wymiarze międzynarodowym czego skutkiem była kolejna podróż zagraniczna tym razem do Państwa Izrael w 1994 roku oraz wspólne koncerty w Warszawie na jej zaproszenie z Izraelską Orkiestrą Młodzieżową miasta Lod.

1989-93 Na zaproszenie SONATY  koncertowały także  w Polsce Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna miasta Bonn z Niemiec oraz Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna ze szwedzkiego Ostersund.

Warszawska Orkiestra Symfoniczna „SONATA” im. Bogumiła Łepeckiego w swej historii miała zaszczyt koncertowania pod takimi wysokimi honorowymi patronatami jak: Premierów RP, Marszałków Sejmu RP, Prymasa Polski, Legata Papieskiego w Polsce, Biskupów Polowych Wojska Polskiego, Arcybiskupów i Biskupów Polskich Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Kościoła Ewangelickiego a także  wielu Ambasadorów Polskich i zagranicznych w tym m.in. Irlandii, Austrii, Izraela.

1993 - Niezwykle ważnymi wydarzeniami w historii Orkiestry były: Nadzwyczajny koncert Symfoniczny podczas Państwowych obchodów 50-rocznicy Wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim  w Kościele Wszystkich Świętych w Warszawie

1993 - Na zaproszenie Ambasadora Izraela w Polsce Orkiestra uświetniła ceremonię wręczania Medali Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. w Muzeum Kolekcji im.Jana Pawla II w Warszawie.

1994 - Nadzwyczajny Koncert Symfoniczny w ramach centralnego dnia Państwowych obchodów 50-lecia Powstania Warszawskiego  w Teatrze Wielkim Operze Narodowej.

W 1995-  Bogumił Łepecki  zostaje odznaczony przez Prezydenta RP – Lecha Wałęsę - za walkę o suwerenność i niepodległość RP – Krzyżem Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski.

1995-2001 to praca nad kształtem i charakterem artystycznym orkiestry, liczne koncerty autorskie w Polsce i Europie  na Litwie 1997r. i w Wielkiej Brytanii 1998r.

2001- Po śmierci Twórcy Orkiestry Pana Bogumiła Łepeckiego Dyrektor Generalny Orkiestry podejmuje się zadania kontynuacji dzieła. 

2001-2003 to czas kolejnej reorganizacji artystyczno-instytucjonalnej.

2003 -Niezwykle ważnym  i doniosłym   wydarzeniem był koncert w 25-tą rocznicę pontyfikatu Jego Świątobliwości Ojca Świętego Jana Pawła II, który miał miejsce 19 października 2003 roku w Warszawie w Muzeum Kolekcji JP II. Udział w nim wzięło 46 ambasadorów z całego świata. Patronowali mu Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Józef Glemp Prymas Polski i Jego Ekscelencja Arcybiskup Józef Kowalczyk Nuncjusz Apostolski w Polsce.

1995-2005 Orkiestra realizowała poprzez swoje koncerty  autorski program „Kultura i Dziedzictwo w nauczaniu Jana Pawła II. Lata 2000 -2005 to skuteczne zaangażowanie się poprzez koncerty  charytatywne  Orkiestry w promocje Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych wraz z Polską Unią Onkologii oraz Centrum Onkologii – Instytutu w Warszawie

1999-2001 Prezes Rady Ministrów, prof. dr hab. Jerzy Buzek patronował honorowo koncertom symfonicznym Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej im. Bogumiła Łepeckiego.

1998 - Uroczysty koncert Symfoniczny charytatywny w Piwnicy Pod Baranami w Krakowie  dla dzieci chorych na białaczkę

2000 - Uroczysty koncert w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II w 61. Rocznicę Agresji Sowietów na Polskę

2000 - Wielki Uroczysty koncert charytatywny w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II na rzecz Centrum Onkologii instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie

2001 - Uroczysty koncert w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II – „Koncert nadziei”, podczas którego swój jedyny wykład w Polsce na temat „adelfinizmu, walka z nowotworem i AIDS” wygłosił Ks. Edmund Szeliga z Peru

2001 - Łazienki Królewskie - uroczysty koncert w Łazienkach Królewskich w Teatrze na Wyspie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

W 2002 roku przyjmuje imię Bogumiła Łepeckiego w dowód wdzięczności i uznania dla swego twórcy i wieloletniego dyrygenta.

W Warszawie Stolicy Mazowsza Orkiestra „Sonata” koncertowała m.in. w Teatrze Wielkim Operze Narodowej , Teatrze Narodowym, Filharmonii Narodowej, Uniwersytecie Muzycznym Im. Fryderyka Chopina, Pałacu Kultury i Nauki, Operetce Warszawskiej ,Teatrach :Buffo, Palladium, Ratuszu Warszawskim, Zamku Królewskim, Łazienkach Królewskich, Torach w Wyścigów Konnych, Muzeum Narodowym Zachęcie, Muzeum Kolekcji Im. Jana Pawła II, Pomnik Poległych Lotników, Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego, Akademii Obrony Narodowej ,Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Wychowania Fizycznego, Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego i we Wszystkich Katedrach, Sanktuariach, Bazylikach -Kościołach Rzymskokatolickich i Ewangelickich w Warszawie.

W Polsce Orkiestra „Sonata” Koncertowała m.in. Filharmonii Kieleckiej im. Oskara Kolberga, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, XXIX Międzynarodowym Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdroju , Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni, Wyższej Szkole  Oficerskiej Sił Powietrznych RP w Dęblinie, Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Politechnice Wrocławskiej, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim , w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie , Piwnicy Pod Baranami w Krakowie, w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Mangga" w Krakowie, Dworze Artusa w Toruniu, Ratuszu Staromiejskim w Toruniu, Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, Dziedzińcu Zamku w Krasiczynie, Na Zamku w Pszczynie. Katedrach, Sanktuariach, Bazylikach - Kościołach Rzymskokatolickich m.in. : w Białymstoku ,Busku -Zdroju, Skarżysku -Kamiennej, Mirosławcu, Katowicach, Toruniu, Puławach, Rawie Mazowieckiej, Łodzi, Wysokim Mazowieckim, Białej Podlaskiej, Rudzie Śląskiej, Ostrołęce i wielu innych.

2004 - realizuje Uroczysty koncert w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie pod honorowym patronatem Jej Ekscelencji Ambasador Irlandii w Polsce, Helen Marie Doran, inaugurujące wejście Rzeczypospolitej do Unii Europejskiej 19

2004 roku realizuje kolejną podróż zagraniczna do Meksyku na VII Festiwal Cultural de Mayo Jalisco – Mexico 2004 gdzie reprezentowała kulturę polską jako jedyna orkiestra z Polski.

W okresie swej działalności Orkiestra „SONATA” odbyła 10 artystycznych podróży zagranicznych po Europie, Bliskim Wschodzie, Ameryce Północnej uczestnicząc w kilku prestiżowych festiwalach m.in. w Brieve we Francji czy w Guadalajara w Meksyku.

Wykonała w swej historii ponad 650 -siąt   koncertów kameralnych i symfonicznych  w wielu miastach Polski i Świata.

Występowała w takich miastach jak Paryż, Londyn, Sztokholm, Wiedeń, Tel Awiw, Guadalajara, Essen, Duisburg, Recklinghausen, Birstonas, Ostersund, Warszawa, Kraków,Wrocław,Gdynia, Katowice,  i wiele innych. Jej koncertów wysłuchało w sposób bezpośredni około 500 tysięcy słuchaczy zaś za pośrednictwem Telewizji - kilkanaście milionów.

2002-2012 to realizacja  koncertów symfonicznych promujących upowszechnianie tradycji i historii Oręża Polskiego, promocji obronności i budowy wizerunku Sił Zbrojnych RP, także poza granicami kraju.

Na koncertach stałymi gośćmi są  żołnierze walczący w II wojnie światowej oraz żołnierze polskiego powojennego podziemia niepodległościowego :  

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Główny,

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Ogólnopolskie Środowisko Żołnierzy AK Korpusu „Jodła”

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa,

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Ogólnokrajowe Środowiska Batalionu ”Kiliński”,

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Okręgu Warszawa Wschód,

Krajowa Komenda Głowna Wolność i Niezawisłość Zrzeszenie Oddziałów Partyzanckich RP,

2004 - orkiestra pozostawiła trwały ślad w różnych zakątkach świata w pamięci Polonii i wielu organizacji weteranów poza granicami : Szwecji, Niemiec,Włoch,Litwy,Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii,Szwajcarii,Austrii, Izraela,Meksyku.

Została uhonorowana prestiżowym Medalami:

- Czterechsetlecia stołeczności Warszawy Nr 546
- Czterechsetlecia stołeczności Warszawy Nr 911
- Medalem Wojewody Warszawskiego
- Medalem 150-lecia Teatru Wielkiego Opery Narodowej
- Medalem Pro Memoria –Urzędu ds. Kombatantów i osób Represjonowanych
- Medalem Powstania Warszawskiego – Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

8 kwietnia 2005 - „SONATA” jako jedyna Orkiestra w Polsce – za zgodą Sekretariatu Episkopatu Polski - złożyła hołd Ojcu Świętemu, na dwie godziny przed centralną ceremonią pogrzebową w Watykanie wykonując nadzwyczajny koncert w Kościele Św. Anny w Warszawie. Zarejestrowany i wyemitowany przez Telewizje Polską program 1 i TV Polonia o godz.7.00 rano  z wielkim dziełem sakralnym

ORATORIUM
Josepha Haydna
„Siedem ostatnich słów Zbawiciela na Krzyżu”

2005-2023 -  zrealizowała  66 koncertów oratoryjnych Świętemu Janowi Pawłowi II in, Memeoriam w każdą rocznice śmierci Ojca Świętego : w województwach: mazowieckim, łódzkim, podlaskim, lubelskim, śląskim, świętokrzyskim i kujawsko-pomorskim.

Koncerty były realizowane z władzami województw, miast i powiatów samorządu Rzeczpospolitej Polskiej.

Koncerty orkiestry były wysłuchane przez ponad 100-tysięczną publiczność społeczności lokalnych w Polsce.

Honorowy Patronat nad poszczególnymi koncertami oratoryjnymi objęli marszałkowie, prezydenci, burmistrzowie, starości i wójtowie województw, miast i powiatów samorządu Rzeczpospolitej Polskiej.

2006 - realizuje  w Katedrze Polowej WP  koncert upamiętniającym 86. rocznicę urodzin Jana Pawła II i 62. rocznicę bitwy pod Monte Cassino.

2006 -  Telewizja Polska zarejestrowała  2 koncerty fortepianowe Fryderyka Chopina.

Koncert na Orkiestrę symfoniczną i fortepian e- moll op.11

Koncert na Orkiestrę symfoniczną i fortepian f- moll op.21

podczas Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu z solistką Diną Joffe, laureatką II nagrody na Konkursie Chopinowskim w 1975 roku. Obydwa te wydarzenia wydano na płytach DVD w limitowanej edycji.

Koncerty te były rejestrowane i emitowane na żywo oraz retransmitowane w trzech województwach południowej Polski.

2006 r - ważnym wydarzeniem był  Nadzwyczajny Koncert Symfoniczny w Dzień Weterana w Pałacu Prezydenckim z udziałem Prezydenta RP i Organizacji Kombatanckich RP.

  • Realizuje koncert symfoniczny  w 260 rocznicę urodzin Tadeusza Kościuszki i 230 rocznice proklamacji niepodległości  Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej; Pod Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji. Gen. Dyw. Dr Tadeusz Płoski, Biskupa Polowego Wojska Polskiego. Z Udziałem Ministra Obrony Narodowej RP oraz Ambasadora USA w Polsce i wielu znakomitych Gości.

2007-  zrealizowała autorską   produkcje koncertu symfonicznego w związku z ogłoszonym przez SENAT RP rokiem Generała Władysława Andersa wykonując;

  • Etiudę b-moll op.4 nr1 - Karola Szymanowskiego
  • Uwerturę koncertową "Bajka" -Stanisława Moniuszki
  • Koncert na orkiestrę i fortepian a-moll op.17 Ignacego Jana Paderewskiego

Koncert ten został zarejestrowany przez Telewizję Polską i był emitowany na antenie ogólnopolskiej programu TVP 2 i TV Polonia.15 sierpnia 2007 w dzień Wojska Polskiego o godz.8.55 do 9.55, momentu transmisji TVP z przed grobu Nieznanego Żołnierza.

2008 - Innym ważnym wydarzeniem był w swej doniosłości: koncert symfoniczny  Młodzi Polacy - Polskim Lotnikom, który odbył się w Mirosławcu, pod Honorowym Patronatem Dowódca Sił Powietrznych RP Generała broni pilota Andrzeja Błasika gdzie śmiercią tragiczną zginęli polscy lotnicy – Koncert ten transmitowała 30 marca 2008 r Telewizja Regionalna- TVP – Szczecin.

1993- 2008 realizuje koncerty symfoniczne w rocznicę Bitwy pod Olszynką Grochowską: Pod Honorowymi Patronatami J.Eks.Biskupa Zbigniewa Kraszewskiego,   J. Eks. Ks. Arcybiskup gen. Dyw. Dr Leszka Sławoja Głódzia, J.Eks.Biskupa Kazimierza Romaniuka,J.Eks.Arcybiskupa Hosera. 

Na przełomie tych blisko już trzech dekad spełniła i spełnia ważną rolę także  w wymiarze edukacyjnym , ponieważ w tym czasie wielu muzyków koncertujących w SONACIE  wzbogaciło swój warsztat muzyczny stając się w pełnym tego słowa profesjonalistami zasilając wiele Narodowych Instytucji Kultury.

2009 -  rok obchodów jubileuszowych. Stąd też kalendarz koncertowy został przygotowany tak aby zaprezentować publiczności Warszawy i  wielu miast Mazowsza i Polski twórczość kompozytorów Polskich. Emila Młynarskiego, Karola Kurpińskiego, Karola Szymanowskiego, Stanisława Moniuszkę, Józefa Elsnera, Fryderyka Chopina.

W związku z 100-leciem śmierci Mieczysława Karłowicza została zaprezentowana przez Orkiestrę w Warszawie SYMFONIA E-MOLL OP.7 "ODRODZENIE" Mieczysława Karłowicza - rozpoczynając specjalizacje w tym przepięknym dziele o duszy człowieka.

2010 roku - postanowieniem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – na wniosek Kapituły Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi w promowaniu i upowszechnianiu kultury muzycznej, za działalność na rzecz środowisk kombatanckich - odznaczony został - Pan Jacek Łepecki - Krzyżem Kawalerskimi Orderu Odrodzenia Polski.

2010 roku rozpoczyna cykl realizowany w latach 2011-2014  prezentacji dzieł muzycznych wybitnych polskich kompozytorów którzy rozsławili  Polskę na arenie międzynarodowej wnosząc nieoceniony wkład kulturowy  w Europie i na Świecie.

Stąd właśnie pierwszą produkcją muzyczną orkiestry był nadzwyczajny koncert symfoniczny w Teatrze Narodowym w Warszawie. SYMFONIA C-DUR OP.11  Józefa Antoniego Franciszka Elsnera - kompozytora, dyrygenta i pedagoga , nauczyciela Fryderyka Chopina.

2011 -  realizuje  Koncert symfoniczny "Gloria Polonica" podczas uroczystości państwowych - święta Sił Powietrznych Rzeczpospolitej Polskiej -Przed Pomnikiem Poległych Lotników z obecnością najwyższych  władz państwowych i samorządowych wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP.

2011 - realizuje Nadzwyczajny koncert Symfoniczny ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI RP „GLORIA POLONICA” w katedrze Polowej Wojska Polskiego prezentując ,UWERTURA DO OPERY ANDROMERDA i SYMFONIE C-DUR OP.11" JÓZEFA ANTONIEGO ELSNERA Koncert ten został wyemitowany 14 kwietnia 2011 r w TVP INFO.

2003-2017 Dyrygentem orkiestry był  wspaniały człowiek i znakomity dyrygent Pan Stanisław Winiarczyk

2015 -2018-  symfonicy orkiestry i baryton operowy Andrzej Bator  realizują najpiękniejsze Kolędy  Polskie"  w Kościele Św. Ojca Pio w Warszawie ,w Kościele Miłosierdzia Bożego w Warszawie ,w Kościele Św. Ojca Pio w Warszawie,w Kościele św. Wincentego Pallottiego w Warszawie,Kościele pw. Świętego Patryka ,Kościele  Apostołów Jana i Pawła w Warszawie , Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej Warszawie.

2012 - realizuje Nadzwyczajny Koncert symfoniczny "Gloria Polonica" w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego prezentując SYMFONIA E-MOLL OP. 7 „ODRODZENIE” Mieczysława Karłowicza

2012 i 2013- orkiestra zrealizowała m.in. cztery koncerty symfoniczne prezentując w Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego, Akademii Obrony Narodowej RP, na dziedzińcu Pałacu Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim, w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego oraz w kościele św. Katarzyny w Toruniu prezentując SYMFONIA E-MOLL OP. 7 „ODRODZENIE” Mieczysława Karłowicza

2014 -  realizuje koncert symfoniczny „15 lat obecności Polski w NATO” w kościele św. Katarzyny w Toruniu prezentując  SYMFONIĘ H-MOLL OP. 24 „POLONIA” Ignacego Jana Paderewskiego rozpoczynając specjalizacje nad tym Arcyważnym dziełem w polskiej literaturze ,sytuującym się w światowej literaturze muzycznej między symfoniami Rachmaninowa a Mahlera- malowaną obrazami muzycznymi historii Polski od Lechusa 550 r. po czasy współczesne, triumfującą  na prestiżowych scenach Nowego Jorku, Waszyngtonu , Filadelfii, Baltimore, Londynu, Paryża i Lwowa.

2014 - realizuje Uroczysty Koncert Symfoniczny Gloria Polonica - 50-lecia Wojskowego Instytutu Medycznego - Warszawa 2014 prezentując SYMFONIĘ H-MOLL OP. 24 „POLONIA” Ignacego Jana Paderewskiego

2015 realizuje Nadzwyczajny Koncert Symfoniczny Janowi Pawłowi II in Memoriam w Kościele Miłosierdzia Bożego w Puławach prezentując SYMFONIĘ H-MOLL OP. 24 „POLONIA” Ignacego Jana Paderewskiego

2016 realizuje Nadzwyczajny Koncert Symfoniczny Janowi Pawłowi II in Memoriam w Kościele Miłosierdzia Bożego w Puławach prezentując SYMFONIĘ E-MOLL OP. 7 „ODRODZENIE” Mieczysława Karłowicza

2016 -  realizuje Nadzwyczajny Koncert Symfoniczny 180-lecia Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. i 80-lecia Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego - Busko-Zdrój prezentując   SYMFONIĘ E-MOLL OP. 7 „ODRODZENIE” Mieczysława Karłowicza

2017 - realizuje Wielki Koncert Symfoniczny na  Dziedzińcu Zamku w Krasiczynie
w Święto Wojska Polskiego prezentując  SYMFONIĘ E-MOLL OP. 7 „ODRODZENIE” Mieczysława Karłowicza

2017 - na zaproszenie Prezesa Zarządu Fundacji i Dyrektora Generalnego orkiestry Jacka Łepeckiego  z Symfonikami Orkiestry rozpoczęli współpracę dyrygencką : Bogdan Olędzki , Kazimierz Dąbrowski , Zbigniew Graca.

2018 roku realizuje Nadzwyczajny Koncert Symfoniczny „Gloria Polonica” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości - Busko-Zdrój  SYMFONIĘ H-MOLL OP. 24 „POLONIA” Ignacego Jana Paderewskiego w Kościele Świętego Brata Alberta Chmielowskiego

2018 - realizuje Wielki Koncert Symfoniczny „Gloria Polonica” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości -  w Kościele Apostołów Jana i Pawła w Warszawie prezentując SYMFONIĘ H-MOLL OP. 24 „POLONIA” Ignacego Jana Paderewskiego

2018 - realizuje Nadzwyczajny koncert Symfoniczny - Inaugurujący Festiwal " Praska Jesień w Świątyniach " dedykowany 100 leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę - Bazylice Katedralnej Św.  Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika w Warszawie prezentując  SYMFONIĘ H-MOLL OP. 24 „POLONIA” Ignacego Jana Paderewskiego

2018 - realizuje Wielki Koncert Symfoniczny " Gloria Polonica " Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę - Kościele Świętego Michała Archanioła w Piastowie prezentując SYMFONIĘ H-MOLL OP. 24 „POLONIA” Ignacego Jana Paderewskiego

2018 - realizuje Nadzwyczajny Koncert Symfoniczny " Gloria Polonica " Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę - w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce prezentując SYMFONIĘ H-MOLL OP. 24 „POLONIA” Ignacego Jana Paderewskiego

2020 - Nadzwyczajny Koncert Oratoryjny - Gloria Polonica Dominum et Vivificantem  Produkcja telewizyjna  koncertu została zrealizowana w Kościele Świętego Józefa Robotnika w Wołominie  Koncert ten był hołdem i wdzięcznością nas Polaków dla Świętego Jana Pawła II w 100 rocznicę urodzin i 15 rocznicę śmierci Papieża Polaka oparty o Encyklikę Papieża o Duchu Świętym.

2021 - Produkcja telewizyjna - Nadzwyczajny Koncert  Niepodległości „Gloria Polonica” 1920 dedykowany Bohaterom Narodowym Bitwy Warszawskiej na ziemi Cudu nad Wisłą w 200 setną rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida - w Kościele  Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie  prezentując  dzieła Mieczysława Karłowicza i Ignacego Paderewskiego oraz dzieła kompozytorów Niepodległościowych.  

2022 - realizuje produkcje telewizyjną - Nadzwyczajny Koncert  Gloria Polonica ‘Odrodzenie „  Kościele  Świętego Józefa Robotnika w Wołominie prezentując SYMFONIĘ E-MOLL OP. 7 „ODRODZENIE” Mieczysława Karłowicza

2023 - Realizuje produkcję telewizyjną - Nadzwyczajny  Koncert Symfoniczny  Świętemu Janowi Pawłowi II In Memoriam w 45 rocznicę Pontyfikatu „Gloria Polonica - Dives in misericordia" 2023 w Kościele pw. Świętej Siostry Faustyny w Helenowie prezenujac Światowe Arcydzieło Josepha Haydna   ORATORIUM „Siedem ostatnich słów Zbawiciela na Krzyżu  na orkiestrę symfoniczną.

 

Zapraszamy  do subskrybowania kanału na którym są prezentowane produkcje telewizyjne  - KANAŁ YT

Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego

 

SOCIAL MEDIA

Image
Image
Image
Image
Image
Image

NEWSLETTER

Klikając przycisk „Zapisz” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od Fundacji Orkiestry newsletterów dotyczących działalności.
W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji, klikając w link w stopce otrzymanego newslettera.

Image

05-230 Kobyłka
ul.Marii Skłodowskiej-Curie 3A

Fundacja
Warszawska Orkiestra Symfoniczna
„SONATA”
im. Bogumiła Łepeckiego

KRS: 0000297702
NIP: 1132716670
REGON: 141377675WBS
Nr. rachunku bankowego
85 8015 0004 0062 8901 2045 0001

2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

Tworzenie stron internetowych Pedros.com.pl

Image

Partnerami  Budowy Strony Internetowej
 Fundacji Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „SONATA” im. Bogumiła Łepeckiego

Image

Portal informacyjny Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej im. Bogumiła Łepeckiego