Portal informacyjny Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej im. Bogumiła Łepeckiego

EDUKACJA

Jako Dyrektor Generalny orkiestry przedstawiam   prezentacje  muzyków Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego, którzy w  40 letniej historii orkiestry wywarli wpływ swą pracowitością, profesjonalizmem, walorami ludzkimi, zaangażowaniem oraz kulturą osobistą na jakość pracy w orkiestrze -na jej oblicze.

Jednocześnie odbierając dzięki pracy w tej orkiestrze tak ważne doświadczenie jak praktyczny warsztat pracy w orkiestrze  – umiejętności i kompetencje , estetyki, zachowań scenicznych, – ale także wielkiego obycia z różnymi scenami i miejscami koncertowymi , osobistościami świata kultury, nauki, medycyny, polityki, hierarchii różnych kościołów i wyznań, biznesu, finansów, ekonomii etc. poprzez praktykę dziesiątków koncertów – kameralnych i symfonicznych – w Polsce, Europie i na świecie w których uczestniczyli jako muzycy Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego.

Wielu muzyków traciło wiarę zwłaszcza w trudnych latach transformacji ustrojowej Polski w swoją przyszłość muzyczną.  Warszawska Orkiestra Symfoniczna "Sonata" Im. Bogumiła Łepeckiego była i jest taką przystanią gdzie wielu muzyków nie tylko odbudowało swoją wiarę ale wzmocniło swoje kompetencje w dalszą podróż w Swiecie muzyki klasycznej.

Poprzez tę prezentacje zostaje pokazany wkład Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "Sonata" Im. Bogumiła Łepeckiego w tworzenie krwiobiegu kultury muzycznej w Polsce.  

Opartego o wielowymiarową praktykę kultury pracy w orkiestrze na przełomie ostatniego 40 lecia.

Którego istotą i fundamentem było i jest kształcenie muzyków w celu  pomocy osiągnięcia niezbędnej praktyki orkiestrowej tak aby zwiększyć  ich umiejętności muzyczne , rozumienie pracy w orkiestrze aby już jako przygotowani i wzmocnieni kompetencjami - ściśle praktyki orkiestrowej mieli szanse wygrywać aplikacje  do państwowych instytucji muzycznych filharmonicznych czy Teatrów muzycznych w Polsce.

Także   jako pedagogów praktyków aby zasilali swoimi kompetencjami Szkoły muzyczne I i II stopnia w Polsce i w  Europie  właśnie tam gdzie formuje się i kształtuje adeptów muzyki.  

Wielu zasiliło swymi kompetencjami Uniwersytety Muzyczne w Polsce i Europie.

Z prowadzonej  prze ze mnie jako dyrektora generalnego Orkiestry od ponad 35 lat   statystyki dokonań w tej dziedzinie wynika iz kilkadziesiąt osób z grona kilkuset jakie odebrały szkołę praktyki w orkiestrze symfonicznej i kameralnej zasiliło swym profesjonalizmem czołowe instytucje muzyczne w Polsce czy to charakterze klasycznym  czy rozrywkowym czy też utworzyły własne przedsięwzięcia muzyczne.

Zatem Warszawska Orkiestra Symfoniczna "Sonata" Im. Bogumiła Łepeckiego spełnia nie tylko misję popularyzacyjną kultury muzycznej w Polsce ,Europie i na Świecie  ale równie mocno walor edukacyjny w wymiarze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Za pośrednictwem tej podstrony portalu informacyjnego Fundacji Orkiestry pragnę podziękować za zaufanie,  za dekady współpracy wszystkim muzykom bez wyjątku ,  którzy każdy  na swoje możliwości  wnosząc cegiełkę  do  SONATY nie tylko   uczestniczyli w jej życiu ale  współtworzyli  historię  Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej "SONATA" im. Bogumiła Łepeckiego.

SOCIAL MEDIA

Image
Image
Image
Image
Image
Image

NEWSLETTER

Klikając przycisk „Zapisz” wyrażasz zgodę na otrzymywanie od Fundacji Orkiestry newsletterów dotyczących działalności.
W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji, klikając w link w stopce otrzymanego newslettera.

Image

05-230 Kobyłka
ul.Marii Skłodowskiej-Curie 3A

Fundacja
Warszawska Orkiestra Symfoniczna
„SONATA”
im. Bogumiła Łepeckiego

KRS: 0000297702
NIP: 1132716670
REGON: 141377675WBS
Nr. rachunku bankowego
85 8015 0004 0062 8901 2045 0001

2023 Wszelkie prawa zastrzeżone

Tworzenie stron internetowych Pedros.com.pl

Image

Partnerami  Budowy Strony Internetowej
 Fundacji Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej „SONATA” im. Bogumiła Łepeckiego

Image

Portal informacyjny Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej im. Bogumiła Łepeckiego